Slavím 1.narozeniny.

Vysmátý chlapeček narozeniny

Včera uplynul rok, co mě tatínek Miloš s maminkou Andrejem přivedli na svět.

Každý den se o mě pečlivě starají, pravidelně mě krmí, rozšiřují obzory a dbají na harmonický rozvoj mojí osobnosti.

A pomáhá jim celá naše rodina.

 Třeba strejda Okamura. Je srandovní, umí vyprávět poutavé příběhy a pořád nás dokolečka straší a chrání. Je z celé rodiny nejvíc přizpůsobivý, vlastivědný a je znalec české historie.

Nebo strejda Klaus z Institutu. Chodí furt nabalenej i když je teplo, pořád mudruje a někomu něco radí. Spilenecky mi ukazuje plnící pero a šeptem zdůrazňuje, že ho koupil. A co má být jako!

Občas bývám plačtivý a to mi pak strýček Ovčáček přečte nějakou pohádku, anebo se smím pozdě večer koukat na strejdu Soukupa v televizi.

 Ten ve své zábavné show “Týden s tatínkem” vede divné řeči s tatínkem a oba všemu, co říkají, strašně moc rozumí a důležitě si na všechno přikyvují. Ale na to jsem asi  ještě příliš malinký a popravdě, víc mě baví koukat na to bez zvuku. 

Na nudu si tedy nemůžu vůbec stěžovat!

S tetama Kateřinou a Vlastou si každou neděli pouštíme Alexandrovce a strejda Filip, vystudovaný právník, zkouší kozáčka. Jenže už je v letech a tak potom všem posměváčkům ukazuje zaťatou pěst. Je komunista.

Teta Taťána je taky vystudovaná. Naučila mě opisovat podle předlohy, prý abych to někam dotáhl. Pak ale měla nějaký delikt a už jí tolik nevídám. Stýská se mi po ní. Byla taková zapálená a progresivní.  

Nebo třeba teta Jaruška! Je hejtmanka, pravidelně mi půjčuje autíčko a za básničku od ní dostanu vždycky hodně korunek. Mám jí  tuze rád a až budu velký, ožením se s hejtmankou.

Tetu Wildumetzovou mám ale ještě radši. Koukám jí do výstřihu, když se na návštěvě sklání před tatínkovo moudrostí a prožívám první erotické šimrání.  

A teď pozor!

Strejda Ondráček! Pěkný morous a ranař. Nikdy se se mnou nemazlí, je přísný a občas od něj schytám pohlavek.

Když má  špatnou náladu, pustíme si pohádku  “Obušku z pytle ven” a hned pookřeje. To mě pak vezme na Národní třídu, koupí mi vanilkovou zmrzlinu a vypráví, jak si za mlada rád hrával na honěnou a “Chodí pešek okolo”. Zbožňuje, když mu někdo zahraje hymnu.

Všechno by to bylo moc hezký, nebýt závistivého strejdy Kalouska, alkoholika-zkrachovalce!

Nesmí k nám chodit, nesmí se o něm mluvit a když na něj příjde řeč, maminka se rozruší a hysterčí. “Lže, pije a krade ten alkoholik”, piští v kuchyni a pak si  tiše dokola mumlá něco o kampani a účelovce a s tatínkem se dlouze objímají.

A já to chápu.

 Jenom pořádná a slušná rodina je základ pořádného a slušného státu.

No ještě řekněte, že ne!

Tímto děkuji fanouškům FB stránky Vysmátý chlapeček za přízeň a trpělivé sdílení hořkobolných příspěvků a přeji všem hodně optimismu a pozitivního myšlení do dalších dnů, týdnů, měsíců a let.

vysmátý chlapeček

Váš Vysmátý chlapeček

Share:

Author: happy boy