V souvislosti s tím, že se nepodařilo navýšit testovací kapacitu na Covid, si plukovník Prymula představuje, že v podzimní virové vlně budou občané s příznaky nemoci zůstávat doma (OK) a spoléhá přitom na společenskou kontrolu (!?).

To je podle mě technicky jednoduchá věc, dovedu si představit velmi přísnou společenskou kontrolu; jakmile by někdo zakašlal, tak by ho hnali domů.

Pokud se tato představa v naší kotlině ujme, třeba díky médiím, budeme se už brzy radovat z harmonického rozvoje mezilidských vztahů v kolektivech, na pracovištích a veřejnosti.

 Jeden bude ukazovat prstem na druhého a z jarního nahlašování balkonových kůřáků bez roušek zbyde jen úsměvná vzpomínka na šmírovací aktivitu některých starostlivých občanů. 

Leckde možná vzniknou i dobrovolné monitorovací hlídky, které s patřičnou odborností, mesiášským zápalem a s páskou na rukávu odhalí každé zakašlání a příznak čehokoliv. 

Běda tomu, kdo nebude kypět elánem, nebo si snad dokonce postěžuje na únavu a k tomu ještě kýchne. S tím je prakticky ámen! Bude odchycen a hajdy do karantény.

Padni komu padni.

A co teprve ta psina, až člověk s Covidem bez příznaků požene domů kolegu s příznaky, ale bez Covidu!

Hlavně důsledně!

Co k tomu dodat?

Testovací kapacity nestačí, chytrá karanténa nefunguje – nu což!

Roušky jsme zvládli, tak teď si ještě zahrajeme na doktory z lidu.

To dáme!

Vysmátý chlapeček

PS: Kuřákům s chronickými záchvaty kašle nedoporučuji na podzim vůbec vycházet, daleko se nedostanete!